Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Normandy Queen Panel Storage Bed
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy Queen Panel Storage Bed. Inspired by European architecture, this panel storage bed offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter. With added storage, the Normandy brings style and function in a regal frame to suit any space.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage |
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Panel |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 47.520 |
| Carton Weight | 264.800 lb |
| Product Weight | 207.9 lb |
| Weight | 207.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 66 × 52 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.