Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Bellevue Nightstand
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Unique elegance, there for you every morning. The Bellevue nightstand boasts a stately silhouette that harkens back to opulent styles of the past, topped off with modern flairs and features. A true traditional piece, the sloping curves and gleaming gunmetal hardware bring an antique touch, while USB-A and USB-C ports included keep all your latest devices charged and within reach. With whisper-quiet soft close drawers to hold all your essentials, the Bellevue nightstand is convenience and style all in one.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 7.594 |
| Carton Weight | 78.000 lb |
| Product Weight | 66.7 lb |
| Carton Volume | 9.606 |
| Weight | 66.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 27 × 27 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.