Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Normandy Nightstand
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy nightstand. Inspired by European architecture, this nightstand offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and gleaming gunmetal hardware. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 11.422 |
| Carton Weight | 82.600 lb |
| Product Weight | 83 lb |
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 27 × 27 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.