Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Normandy Rectangular Dining Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Simple geometry creates a look of timeless elegance with the Normandy rectangular dining table. Inspired by European architecture, this table offers a minimalist silhouette featuring a curved trestle base in an inviting, warm driftwood finish. Crafted with sustainability in mind, the Normandy table is comprised of FSC-certified wood with a scratch-resistant finish for added durability. Comfortably seating up to eight people, this table can be paired with coordinating chairs for a harmonized look.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 20.144 |
| Carton Weight | 215.000 lb |
| Product Weight | 100 lb |
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 100 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.