Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Wyatt Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests & Lumbar
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
For enduring, simplified indulgence for the whole family, look no further than the Wyatt power reclining loveseat. We’ve streamlined our prime modern relaxation innovations into this loveseat for all the luxury you need in a simple package. The wide, transitional style track arms cradle you as Wyatt’s power control empowers you to customize your Zero Gravity recline for a weightless feel. Need a place to kick back and scroll? Wyatt’s console has a charging tray to keep your devices charged and within reach. The Wyatt loveseat, your relaxation haven for a lifetime.
Product Details
| Collection | Wyatt |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 51.971 |
| Carton Weight | 339.000 lb |
| Product Weight | 299 lb |
| Weight | 299 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 74 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Wyatt |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.