Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Rosalie 2-Door Accent Chest – Blue
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and pine veneers | Yes |
|---|---|
| Seagrass door fronts add to the laid back lifestyle | Yes |
| Clean front frame gives the case a clean modern vibe | Yes |
| Custom designed two piece hardware makes the piece truly unique and functional | Yes |
| Framed end panels | Yes |
| A pair of doors encloses two adjustable shelves | Yes |
| Dual USB charging ports with USB and USB C located on the backside of the case top | Yes |
| Dimensions | 36.00″W X 18.00″D X 36.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Additional information
| Weight | 123.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 36 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Cabana Blue |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.