Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Halbrooke 1-Drawer Nightstand
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of Oak solids and Random Matched Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Drawer is constructed with dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and a veneered bottom | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| A dual USB/USB-c power outlet is mounted on the back | Yes |
| Dimensions | 24.00″W X 18.00″D X 27.00″H |
| Weight | 46.30 lbs |
Additional information
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 27 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Halbrooke |
| Features | Power |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.