Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Davie 3-Drawer Nightstand
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Custom designed oversized bar pull in modern black finish | Yes |
| The Pale Oak wood finish enhances the natural beauty of the pin knotty Oak veneer | Yes |
| Grand scaled post with end grain detail in the top gives the cases a sturdy appearance | Yes |
| Dual USB power outlet on the back | Yes |
| Three drawers are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Dust panel under bottom drawers | Yes |
| Dimensions | 28.00″W X 17.00″D X 28.00″H |
| Weight | 74.96 lbs |
Additional information
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 28 × 28 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
| Features | Power |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.