Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Maddox 3-Drawer Nightstand
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed with select hardwood solids and Pine veneers | Yes |
|---|---|
| High/Low random planked top | Yes |
| Three drawers are constructed with dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and veneered bottoms | Yes |
| Dust panel under bottom drawer | Yes |
| Dual USB/USB-c power outlet mounted on the back | Yes |
| Dimensions | 28.00″W X 18.00″D X 29.00″H |
| Weight | 66.14 lbs |
Additional information
| Weight | 66.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28 × 29 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Aged Cotton |
| Style | Coastal/cottage/tropical |
| Collection | Maddox |
| Features | Power |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.