Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Ludwig Brown Nightstand
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Retro mid-century styling combines with modern-day convenience in the Ludwig closed nightstand. Outfitted with two roomy drawers for all your nighttime essentials, this nightstand also features integrated power to keep any unsightly cords neatly concealed. A warm walnut finish accented with brushed brass drawer pulls lends timeless sophistication. Splayed, tapered legs and chamfered frame edges create an iconic silhouette that seamlessly coordinates with the different Ludwig bed styles.
Product Details
| Collection | Ludwig |
|---|---|
| Features | Drawer(s) and Charging Ports Included |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 8.052 |
| Carton Weight | 63.800 lb |
| Product Weight | 62 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Ludwig |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.