Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Millwork Off-White Pair of Dining Chairs
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The perfect blend of modern sophistication and rustic charm, Millwork has it all. These dining chairs are the ideal blend of high-contrast materials and finishes, with the industrial and the domestic aesthetic coexisting in perfect harmony. Finished in a warm, umber wood tone that shines with a glow, these chairs bring personality. Crafted from high-quality oak veneers, these chairs are built to be everlasting, with strong character that will endure for generations.
Product Details
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Type | Dining Chairs |
| Carton Volume | 8.235 |
| Carton Weight | 52.910 lb |
| Product Weight | 53 lb |
| Stocked Cover Options | 619-82 |
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 23 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Millwork |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.