Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Add cozy charm to mealtimes with the Plymouth dining chair, designed to complement our Plymouth dining tables with a coordinating cottage look. Featuring an appealing open back design with a diamond-shaped detail, intricately carved trestles and turned legs, this chair provides a vintage look that’s full of character. With its weathered graywash finish and contrasting medium brown seat, this chair can be easily mixed and matched with other Plymouth chairs in the collection for a cohesive look.
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Carton Volume | 7.591 |
| Carton Weight | 61.000 lb |
| Product Weight | 51.700 lb |
| Weight | 51.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 22 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.