Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Halbrooke Uph Back Side Chair 2in
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
51857
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Fabric, Nutmeg Oak, Riverside Furniture
Description
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of Oak solids | Yes |
|---|---|
| Upholstered with 100% Polyester fabric; Cleaning Code: S; C0 performance fabric protection | Yes |
| Seat Height: 19″ | – |
| Seat Depth: 18″ | – |
| Dimensions | 20.50″W X 22.50″D X 36.00″H |
| Weight | 23.15 lbs |
Additional information
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 20.5 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Halbrooke |
| Features | Fabric |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.