Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Hepburn Uph Host Chair 2in
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
82559
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Platinum Drift, Riverside Furniture, White
Description
Product Details
| Constructed of select hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Plush vertical channeled back | Yes |
| Tapered front legs | Yes |
| Faux metal trim for a refined glam attitude | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: WS | Yes |
| Seat height: 19″ | Yes |
| Seat depth: 18″ | Yes |
| Arm Height: 24″ | – |
| Width Between Arms: 19 3/4″ | – |
| Dimensions | 23.00″W X 25.00″D X 42.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Additional information
| Weight | 66.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 23 × 42 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Platinum Drift |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Hepburn |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.