Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Waterfall Off-White Pair of Upholstered Dining Chairs
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The perfect accents to complete your space, these chairs bring comfort and style together. Plush lines and a unique silhouette create a dining chair your guests will want to lounge in long after dinner. Upholstered in a plush and easy to clean performance fabric that resists stains and can stand up to everyday wear, these chairs are the new staple of your dining room.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Features | Casters |
| Style | Transitional |
| Type | Dining Chairs |
| Carton Volume | 12.220 |
| Carton Weight | 87.600 lb |
| Product Weight | 88 lb |
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 22 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.