Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Rosalie Server – Blue
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
30756
Category: Dining Storage
Tags: Blue, Cabana Blue, Dining Storage, Riverside Furniture, Storage
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of select hardwoods and pine veneers | Yes |
|---|---|
| Wire brushed door fronts add to the laid back lifestyle | Yes |
| Custom designed two piece hardware makes the piece truly unique and functional | Yes |
| Clean front frame gives the case a clean modern vibe | Yes |
| Four Doors | Yes |
| One adjustable shelf behind left, middle and right doors | Yes |
| Fixed slatted bottom shelf for display or wine bottle storage | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 72.00″W X 18.00″D X 38.00″H |
| Weight | 155.42 lbs |
Additional information
| Weight | 155.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Cabana Blue |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.