Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Millwork Brown Friendship Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The perfect blend of modern sophistication and rustic charm, Millwork has it all. This dining table is the new centerpiece of your space, bringing the best of the classic and modern together for a truly unique character. Finished in a warm, umber wood tone that shines with a glow, this table brings personality. The standout of your next dinner party, the Millwork table can seat up to six people. Standing strong on a stylish and durable steel base detailing, this piece is the pinnacle of style and functionality.
Product Details
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 12.540 |
| Carton Weight | 172.000 lb |
| Product Weight | 172 lb |
| Carton Volume | 13.186 |
| Product Weight | 149.91 lb |
| Weight | 149.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 76 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Millwork |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.