Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Cora Trestle Dining Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random matched Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Soft grey top accents the beautiful white case | Yes |
| Graceful arched double pedestals with grand scaled stretcher | Yes |
| 18″ leaf | Yes |
| Top extends from 76-94″ x 40″ when leaf is in use | Yes |
| Dimensions | 76.00″W X 40.00″D X 30.00″H |
| Weight | 186.29 lbs |
Additional information
| Weight | 186.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.