Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Waterfall Brown Accent Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall accent table. Featuring a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, this table is distinguished by its striking waterfall-edge design. Tier this table over the coordinating Waterfall rectangular coffee table for added visual interest and function, or use it alone on its side as a C-table that conveniently nestles against a sofa to keep necessities nearby. The Waterfall accent table is well-crafted from solid rubberwood and oak veneers and features a rich walnut brown finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 8.804 |
| Carton Weight | 43.000 lb |
| Product Weight | 43 lb |
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 29 × 22 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.