Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Aggie Fabric Ottoman
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Top off your Aggie collection with the Aggie ottoman, the missing piece to your living room collection. An at-home essential, the Aggie ottoman completes your traditionally elegant living room with a piece that’s built to last. Make it your own with your choice of fabric, including high-performance and sustainable options. This collection brings traditional luxury you’ll want to pass down through generations. Bring timeless traditional comfort home, with Aggie.
Product Details
| Collection | Aggie |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Seat Constructions | Attached |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.19 |
| Carton Weight | 26 lb |
| Product Weight | 26 lb |
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 27 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Aggie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.