Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Drayton Ottoman
This Item Is Customizable... Visit us and design and choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Drayton collection is sure to turn some heads. This perfectly scaled traditionally styled sectional features a rolled arm, tight scroll back, and turned leg. Make it an expression of your style with your choice of over 400 fabrics. Available as a sofa, loveseat, chair, and ottoman.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Width | 27″ (68.6 cm) 27INH |
|---|---|
| Depth | 23″ (58.4 cm) 23INH |
| Height | 19″ (48.3 cm) 19INH |
| Motion Type | Stationary |
| Seat | Sinuous wire, block foam with poly fiber wrap, loose, reversible, ventilated |
| Legs | 5.688” (front), 2.875” x 2.375” x 2.375” (rear), wood, screw-in |
| Dimensions | 23 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | England Furniture |
| Color | Cream |
| Collection | Drayton |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.