Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
This Item Is Customizable... Visit us and design and choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
No need to sacrifice style just to seat all your guests. The Evelyn ottoman provides the perfect accent that helps fills your whole space with comfort you’ll just sink into. For your morning coffee moment, late-night movie parties, and everything in between, the Evelyn ottoman is the perfect centerpiece for your home. The ultimate in transitional style, bring home relaxation for the whole family with Evelyn.
Product Details
| Collection | Evelyn |
|---|---|
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine |
| Carton Volume | 16.68 |
| Carton Weight | 72 lb |
| Product Weight | 72 lb |
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.