Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Lyra Ivory Fabric Pouf
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
All the modern luxury you need, with natural, organic influences. Lyra is the perfect combination of nature and innovation. These poufs are beautiful pieces all their own or can fit perfectly beneath any other Lyra piece for easy storage and a visually appealing combination. Each pouf is upholstered in cloud-soft ivory performance fabric that stands up to everyday wear. The perfect blend of contemporary and natural, Lyra elevates your space into the modern age, and still feels down-to-earth.
Product Details
| Collection | Lyra |
|---|---|
| Stocked Cover Options | 618-11 |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 8.180 |
| Carton Weight | 38.000 lb |
| Product Weight | 38 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 8.167 |
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 14 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Lyra |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.