Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Finn Drawer Bookcase
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random matched Oak veneers on the tops | Yes |
|---|---|
| A true coastal styling – Finn is a combination of soft gray tops that beautifully accentuate the white case | Yes |
| Two adjustable shelves and one fixed center shelf | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter size files | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 32.00″W X 18.00″D X 76.00″H |
| Weight | 158.73 lbs |
Additional information
| Weight | 158.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 32 × 76 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud/fog |
| Style | Cottage |
| Collection | Finn |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.