Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Ranger Leather Power Reclining Loveseat with Console, Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bring the future of relaxation to your living room with the Ranger loveseat. All of our cutting-edge relaxation features, in a show-stopping transitional package. Kick back in the Zero Gravity recline for completely weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices charged up and within reach with USB-A and USB-C charging ports and wireless charging tray, located in the handy center console, complete with cupholders. It’s all possible with Ranger.
Features
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
| Cupholders | Yes |
| Massage | Yes |
| Leather | Yes |
Product Details
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 54.530 |
| Carton Weight | 332.000 lb |
| Type | Reclining Loveseats |
| Material | Leather |
| Product Weight | 332 lb |
| Weight | 332 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 73 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Ranger |
| Features | Cupholders, Leather, Massage, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.