Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Flex Gray Fabric Smart Hub
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Evolve your Flex modular seating system with the Flex smart hub. Designed with family functionality in mind, this hub is the ultimate storage console. The main compartment fits belongings under the removable wood tray. Two cupholders provide a spot for drinks while the storage pouch keeps remotes and more nearby. Upholstered in sustainable, stain-resistant performance fabric that is easy to clean. Attaches to any Flex seat in seconds with a C-Clip.
Product Details
| Collection | Flex |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Stocked Cover Options | 313-01, 313-02, and 313-40 |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 8.02 |
| Carton Weight | 61 lb |
| Product Weight | 61 lb |
| Weight | 61 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 15 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Flex |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.