Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Rosalie 1-Drawer Nightstand-Blue
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of select hardwoods and pine veneers | Yes |
|---|---|
| Driftwood drawer fronts add to the laid back lifestyle | Yes |
| Clean front frame gives the case a clean modern vibe | Yes |
| Custom designed two piece hardware makes the piece truly unique and functional | Yes |
| Framed end panels | Yes |
| Drawer is constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Drawer has a veneered bottom | Yes |
| Adjustable center shelf, and fixed bottom shelf | Yes |
| Dual USB/USB-c power outlet is mounted on the back | Yes |
| Dimensions | 20.00″W X 17.00″D X 26.00″H |
| Weight | 46.30 lbs |
Additional information
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 20 × 26 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Cabana Blue |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
| Features | Power |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.