Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Rosalie Display Cabinet
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
30754
Category: Entertainment Stands
Tags: Entertainment Stands, Riverside Furniture, Storage, White, White Caps
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of select hardwoods and pine veneers | Yes |
|---|---|
| Split rattan overlaid back panel add to the laid back lifestyle | Yes |
| Clean front frame gives the case clean modern vibe | Yes |
| Two bottom drawers for concealed storage are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Two by pass sliding doors | Yes |
| Two adjustable shelves | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 42.00″W X 18.00″D X 68.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Additional information
| Weight | 198.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 68 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.