Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Plymouth Gray Rectangular Dining Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Dine and entertain in charming vintage style with the Plymouth rectangular dining table, featuring intricately turned legs for an appealing look. A distressed graywash finish contrasted by a medium brown top adds cottage-inspired character. Accommodate extra dining guests with two removable leaf inserts that increase tabletop space and then conveniently store away when not needed.
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Table Leaves |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 20.441 |
| Carton Weight | 183.000 lb |
| Product Weight | 183 lb |
| Weight | 183 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 72 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.