Experience our new Lafayette showroom — Now Open! Come Visit Us -->
Cute Fabric Ottoman
This Item Is Customizable... Visit us and design and choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
0410-08
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Customizable, Fabric, Flexsteel, Gray, Ottomans & Poufs
Description
Sharp and understated, the Cute ottoman is a perfect companion to the Cute chair.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Cute |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 5.80 |
| Carton Weight | 25 lb |
| Product Weight | 25 lb |
| Carton Volume | 5.800 |
| Carton Weight | 25.000 lb |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 25 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Cute |
| Features | Fabric |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.